تبلیغات
مدرسه حسابداری - بودجه بندی رشته های ریاضی -تجربی-انسانی

مدرسه حسابداری
 
اگر بخواهی غیر ممکن،ممکن می شود

با سلام خدمت دوستان داوطلب كنكوری

جداول ذیل كه پیش روی شماست، بودجه بندی سؤالات كنكور رشته ریاضی در 3 سال اخیر می باشد. ضمن مشاهده این جداول توجه شما را به چند نکته جلب می کنیم.

  1. با توجه به این آمار شما به اهمیت دروس پایه پی خواهید برد. نباید این نكته را فراموش كنید كه چون اكثر شما عزیزان امسال در دوره پیش دانشگاهی به سر می بردید، تسلط شما بر این دروس بیش از دروس پایه هست. تجربه نشان می دهد اكثر داوطلبین در جلسه كنكور در پاسخ گویی به سؤالات دروس پایه با مشكل مواجه می شوند. شما امسال به اندازه كافی حق مطلب را برای مطالعه دروس پیش ادا کرده اید. بنابر این سعی کنید در حین امتحانات نیمسال دوم به مطالعه دروس عمومیی پایه نیز بپردازید و بعد امتحانات نیز چند روز فرصت برای جمع بندی دروس اختصاصی پایه در نظر بگیرید.
  2. از درس زبان فارسی غافل نشوید.
  3. برخی از فصول كتب هستند كه همیشه مهم می باشند و از این فصول سؤالات بیشتری نسبت به سایر بخش های كتب سؤال مطرح می شود، بیشتر به این قسمت ها توجه كنید. در مقابل بخش هایی وجود دارد كه از آنها تاكنون سؤالی مطرح نشده است، توجه كنید كه دلیلی ندارد كه امسال نیز این چنین باشد، بنابراین اگر فرصت كافی دارید این بخش ها را نخوانده باقی نگذارید.
  4. و آخرین نكته اینكه در كنكور ارزش تست ها در یك درس با هم برابر می باشد، به این معنی كه برای مثال سخت ترین سؤالات مربوط به كاربرد مشتق (مثلاً بهینه سازی) از نظر ارزش برابر با آسان ترین سؤال مربوط به آمار در درس دیفرانسیل. لذا این نكته را هم در نحوه مطالعه و هم در هنگام پاسخ گویی به سؤالات مدنظر خود قرار دهید.

رشته تجربی

 

رشته ریاضی فیزیک

منبع : tebyan.ir

نوشته شده در تاریخ جمعه 1 خرداد 1388 توسط سعید اصلانی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک