تبلیغات
مدرسه حسابداری - خلاصه ای از مقررات و قوانین بازی هندبال

مدرسه حسابداری
 
اگر بخواهی غیر ممکن،ممکن می شود

برای مشاهده  روی ادامه مطلب کلیک کنید.

در صورت نیاز به نکات کلیدی کنکوری کلیه دروس شاخه فنی حرفه ای و کار دانش (حسابداری) برای ما نظر ارسال کنید تا در صورت موجودیت برای شما ارسال کنیم.

استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع مجاز می باشد.

برای هر چه بهتر شدن این وبلاگ نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

با تشکر مدیر وبلاگ مدرسه حسابداری : سعید اصلانی

خلاصه ای از مقررات و قوانین بازی هندبال  1- مدت بازی:

در دو زمان 30 دقیقه ای برای بزرگسالان – 25 دقیقه ای برای جوانان – 20 دقیقه ای برای نوجوانان و 15 دقیقه ای برای نونهالان می باشد با زمان استراحت 10 دقیقه ای بین دو نیمه.    2- تعداد بازیكن:

12 نفر كه 7 نفر بازیكن اصلی می باشند و در مینی هندبال 5 نفر اصلی می باشند.    3- دروازه بان:

دروازه بان می تواند در منطقه 6 متری مانور دهد و هر زمان از منطقه بیرون آید به عنوان بازیكن زمین محسوب می شود. هیچ بازیكنی حق ندارد توپ را در منطقه 6 متری به دروازه بان پاس بدهد.    4- بازیكن زمین:

بازیكنان اجازه دارند توپ را با پاس یا دریبل به زمین حریف انتقال دهند، مشروط به اینكه مرتكب تخلف نشوند (رانینگ - دبل) هر بازیكن حق استفاده از دو تا سه گام را دارد. یك سه گام قبل از دریبل و سه گام دوم بعد از دریبل كه باید بلافاصله توپ را پاس دهد و یا شوت بزند.    5- بازیكن ذخیره:

بازیكن ذخیره در هر لحظه و به دفعات می تواند وارد زمین بازی شود مشروط به اینكه ابتدا بازیكن از زمین خارج شود و سپس بازیكن ذخیره وارد زمین گردد.    6- دیگر مقررات:

- چنانچه بازیكن مدافع یك موقعیت مسلم گل را از مهاجم بگیرد، پرتاب پنالتی ( 7متر ) برای تیم مهاجم گرفته خواهد شد و تمام بازیكنان به جز دروازه بان و زننده پنالتی باید پشت خط 9 متر قرار گیرند.

- هر بازیكن برای مدت 3 ثانیه می تواند توپ را در اختیار داشته باشد (بدون فعالیت) همچنین در زمان پرتابها (اوت/ پنالتی / 9 متر و ... ) قبل از اتمام 3 ثانیه باید پاس دهد و یا شوت بزند.

چنانچه یك بازیكن به دفعات مرتكب خطا شود كه خطاها حالت پیشرونده داشته باشد، ابتدا تذكر و بعد كارت زرد، سپس 2 دقیقه اخراج از بازی به همراه خواهد داشت، و تیم باید با یك بازیكن كمتر برای مدت 2 دقیقه به بازی ادامه دهد و چنانچه یك بازیكن 3 بار اخراج 2 دقیقه ای بگیرد كارت قرمز دریافت داشته (دیسكالیفه) و دیگر نمی تواند در این مسابقه بازی كند، و بعد از سپری شدن 2 دقیقه بازیكن دیگری جایگزین او خواهد شد. چنانچه قبل از اتمام 2 دقیقه، نیمه اول تمام شود، ادامه آن بعد از شروع بازی در نیمه دوم خواهد بود.

- در تمام پرتاپ خطاها و اوت بازیكن مدافع باید 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد و اگر رعایت نكرد ابتدا تذكر سپس كارت زرد به بازیكن خاطی تعلق می گیرد و برای هر تیم مدافع فقط یك بار تذكر داده می شود.

- به هر بازیكن یك كارت و به هر تیم سه كارت زرد تعلق می گیرد و بعد از آن اخراج 2 دقیقه ای برای بازیكن به همراه خواهد داشت.

- توپی گل به حساب می آید كه تمام توپ از خط دروازه عبور كرده باشد. چنانچه بعد از سوت داور، توپ از خط دروازه عبور نماید گل محسوب نخواهد شد.

- به تیم برنده 2 امتیاز، بازنده 1 امتیاز و تیم غایب صفر امتیاز تعلق می گیرد. - هر گاه در مسابقه ای احتیاج به تیم برنده باشد در صورت تساوی بعد از یك استراحت 5 دقیقه ای 2 زمان 5 دقیقه ای بدون استراحت به زمان بازی اضافه می شود. - چنانچه بازیكنی بعد از اعلام داور در در یافت توپ توسط تیم مهاجم تأخیر ایجاد كند به بازیكن خاطی اخراج 2 دقیقه ای تعلق می گیرد.

- برای پرتاپ اوت، بازیكن باید یك پایش را روی خط طولی و پای دیگر را بیرون قرار دهد و بازیكن مدافع حداقل 3 متر با صاحب توپ فاصله داشته باشد.

- بازیكنی كه پرتاپی را انجام می دهد بعد از قرار گرفتن در محل تخلف نمی تواند توپ را به زمین بزند و دوباره بگیرد و یا به دیگری واگذار نماید تا او پرتاپ را انجام بدهم، بلكه هر بازیكنی كه در محل خطا قرار گیرد باید ظرف 3 ثانیه توپ را به جریان بیاندازد.

- اگر بازیكنی برای به دست آوردن موقعیت بهتر از منطقه 6 متر عبور نماید مرتكب تخلف شده و جریمه آن یك پرتاپ آزاد خواهد بود و اگر بازیكن مدافع برای كسب موقعیت بهتر در جلوی مهاجم صاحب توپ از منطقه عبور نماید یك پرتاپ 7 متر به تیم مهاجم داده می شود.
 

منبع : سایت شبکه آموزش سیمانوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 دی 1387 توسط سعید اصلانی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک